Femrat janë lidere më të mira sesa meshkujt
06/19/2017 – 18:01 | No Comment

Një studim i ri ka arritur në përfundimin se femrat janë lidere më të mira sesa meshkujt. Studimi ka vlerësuar personalitetin dhe karakteristikat e përafërsisht 3,000 menaxherëve.
Në pothuajse të gjitha fushat dhe aspektet, ata kanë …

Read the full story »

Fashion »

5 ndryshimet që i ndodhin trupit kur puthni për herë të parë
06/19/2017 – 18:01 | No Comment

5 ndryshimet që i ndodhin trupit kur puthni për herë të parë

Puthja e parë nuk harrohet kurrë për vetë emocionet që të përcjell. Sipas studiuesve, në trupin tuaj ndodh reaksion kimik kur puthni për herë të parë. Në këtë mënyrë ju përjetoni ndjenja të këndshme.

Më poshtë 5 gjërat që ndodhin me trupin tuaj kur puthni për herë të parë:

1.Çliroheni nga stresi

Një studim ka zbuluar se në momentin kur puthni për herë të parë, ulet në mënyrë drastike niveli i hormonit të stresit, kortizoni.

2.Ndihmon në luftën kundër kolesterolit.

Puthja ka ndikim pozitiv në presionin e gjakut. Studiuesit kanë zbuluar se një puthje romantike mund të ulë nivelin e kolesterolit.

3.Pështyma juaj është shumë e zgjuar

Sipas një studimi të Universitetit të Oksfordit, puthjet shërbejnë për të vlerësuar nëse personi që po puthni mund të jetë bashkëshorti juaj i ardhshëm. Dhe këtu luan rol pështyma. Mesa duket, përbërja kimike e pështymës ndihmon trupin tuaj të vendosë nëse personi që po puthni është i përshtatshëm për të krijuar familje.

4.Rritet adrenalina

Adrenalina arrin në nivele të larta dhe rrahjet e zemrës shtohen kur ju puthni për herë të parë. Mos u shqetësoni, kjo është diçka e mirë.

5.Trupi prodhon shumë kimikate të tjera që shkaktojnë lumturi

Trupi ynë nuk prodhon vetëm adrenalinë dhe oksitacinë. Janë një tërësi e kimikateve që prodhohen dhe na bën tepër të ndjeshëm. Justin Lehmiller, profesor i psikologjisë në Universitetin e Harvardit, thotë se trupi ynë është i mbushur me dopaminë. Dopamina çlirohet kur ne argëtohemi së tepërmi me gjërat që bëjmë.

The post 5 ndryshimet që i ndodhin trupit kur puthni për herë të parë appeared first on Thashetheme.

Tre truke të thjeshta pastrimi që lehtësojnë jetën e çdo personi që mban syze (Foto)
06/19/2017 – 18:01 | No Comment
Tre truke të thjeshta pastrimi që lehtësojnë jetën e çdo personi që mban syze (Foto)

Mbajtja e syzeve optike dikur konsiderohej nevojë për të gjithë ata persona që kishin probleme me shikimin, por vitet e fundit ato qëndrojnë shumë mirë edhe si një aksesor që plotëson look-un e një personi.

Por …

Ku DUHET të hidhni në të vërtetë parfum
06/19/2017 – 18:01 | No Comment
Ku DUHET të hidhni në të vërtetë parfum

Vende që tingëllojnë të çuditshme, por që garantojnë sukses.
Shumica prej nesh mendon se ajo çfarë na duhet është thjesht shumë parfum, por jo. Ajo çfarë duhet të dini janë vendet ku duhet ta aplikoni parfumin …

Keni këta artikuj në frigorifer, por nuk keni ditur t’i eliminoni qeskat e syve!
06/19/2017 – 18:01 | No Comment
Keni këta artikuj në frigorifer, por nuk keni ditur t’i eliminoni qeskat e syve!

Meqenëse kremrat për këtë pjesë së fytyrës më së shpeshti janë të shtrenjta, po ju japim një recetë të shkëlqyeshme për serum, të cilin me vetëm dy përbërës mund ta bëni vetë, në shtëpinë tuaj.
Vërejtje: …

Demi Rose promovon linjën e saj të të brendshmeve dhe tregon format bombastike (Foto)
06/19/2017 – 18:01 | No Comment
Demi Rose promovon linjën e saj të të brendshmeve dhe tregon format bombastike (Foto)

Demi Rose edhe një herë ka treguar linjat e saj bombastike trupore. 

Ajo ndodhet në Ibiza për të pushuar e punuar dhe prej andej ka vendosur të promovojë linjët e vet të të brendshmeve.
Demi Rose mbërrin …

Ishte 8 vjeçe kur ai u bë president, shikoni sa është rritur tash vajza e Barack Obamas (Foto)
06/19/2017 – 18:00 | No Comment
Ishte 8 vjeçe kur ai u bë president, shikoni sa është rritur tash vajza e Barack Obamas (Foto)

Ishte vetëm tetë vjeç kur babai i saj u bë President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dhe flasim për Sasha Obama, vajzën e dytë të Barack Obama, që para pak ditësh mbushi 16 vjeçe.

Për …

Guxon Jennifer Lopez, del pa të brendshme (Foto)
06/19/2017 – 18:00 | No Comment
Guxon Jennifer Lopez, del pa të brendshme (Foto)

Këngëtarja dhe aktorja, Jennifer Lopez, habiti të gjithë me paraqitjen e saj.

Jennifer Lopez shfaqi këmbët duke nxjerrë në pah figurën e saj të lakmueshme nën një fustan ngjyrë mustard të kombinuara me vathët.
Veshja tregonte modestinë …

Demi Rose promovon linjën e saj të të brendshmeve dhe tregon format bombastike (Foto)
06/19/2017 – 18:00 | No Comment
Demi Rose promovon linjën e saj të të brendshmeve dhe tregon format bombastike (Foto)

Demi Rose edhe një herë ka treguar linjat e saj bombastike trupore. 

Ajo ndodhet në Ibiza për të pushuar e punuar dhe prej andej ka vendosur të promovojë linjët e vet të të brendshmeve.
Demi Rose mbërrin …

Mosha nuk është pengesë për Naomi Campbell (Foto)
06/19/2017 – 18:00 | No Comment
Mosha nuk është pengesë për Naomi Campbell (Foto)

Për modelen Naomi Campbell mosha është thjesht qështje shifrash.

Edhe pse është tashmë 47 vjeç  modelja ka bërë disa ushtrime të vështira yoga brenda mureve të shtëpisë, duke lënë fansat e saj me gojë hapur.
Pantera e …

Eliza Dushku i thotë “PO” martesës
06/19/2017 – 18:00 | No Comment
Eliza Dushku i thotë “PO” martesës

Eliza Dushku ka pranuar të martohet me një person, të cilin duket se aktorja deri më tani e ka fshehur mirë.
Kjo tregon edhe fakti se për herë të parë ka publikuar një fotografi krahas tij …

Superseksi! Motra e Kimit del pa të brendshme në rrugë (Foto)
06/19/2017 – 09:30 | No Comment
Superseksi! Motra e Kimit del pa të brendshme në rrugë (Foto)

Ajo është më e reja nga motrat Kardashian-Jenner.

Por, për nga format trupore, Kylie Jenner i bën konkurrencë edhe më të famshmes prej tyre, Kim Kardashian.
Modelja 19-vjeçare është parë së fundmi në rrugët e Hollivudit Perëndimor, …